INSTRUKCJA INSTALACJI

 

1. Proszę się zarejestrować używając formularza na stronie głównej www.panel-allegro.pl. Proszę o podanie aktualnego loginu używanego na allegro oraz e-maila. Na podanego e-maila najpierw przyjdzie informacja potwierdzająca rejestrację z linkiem rejestracyjnym. Po kliknięciu w link zostaną Państwo przeniesieni do strony panel-allegro.pl po czym zostanie wysłany mail z hasłem.

 

2. Proszę się zalogować używając hasła przesłanego e-mailem oraz loginu z Allegro.

 

3. Proszę o uzupełnienie danych kontaktowych oraz wejście na zakładkę "Panele".

 

 

Tutaj należy dodać nowy panel. Warto zwrócić uwagę na rozwijane pole "Wybierz Panel". Jest to pole, gdzie są dostępne wcześniej utworzone panele. Użytkownik może dodać aż 20 różnych paneli.


panel allegro

 

4. Panel-allegro.pl daje szerokie możliwości konfiguracji.

-> Nazwa panelu - warto używać tutaj charakterystycznych nazw np. panel3x3, sukienki, losowy itd.

-> Wielkość Panelu - panel daje możliwość pokazania max 20 aukcji jednoczśnie. Zatem największym formatem będzie np. 4X5.

-> Wygląd Panelu - tutaj wynieramy interesujące nas kolory ramki , tekstu oraz pozycję nagłówka.

-> Pokazuj - tutaj warto zapoznać się z podstroną "Wskazówki", aby wybrać odpowiednią taktykę użycia Panelu. Można wybrać co panel ma pokazywać: czas pozostały do końca aukcji, koszt produktu oraz liczbę ofert kupna produktu. Warto dłużej zatrzymać się przy opcji "filtruj po słowie". Tutaj możemy wykorzystać taktykę związaną z kategoriami. Jeśli np. sprzedajemy buty, sukienki i swetry warto, aby użyć właśnie takich słów w tytule aukcji. Jeśli wpiszemy w formularzu słowo "buty" panel pokaże aukcję, które w tytule zawierają słowo "buty" np. "Hit! Super buty Nike". Więcej informacji na temat na podstronie ze wskazówkami.

Opcja, która daje szerokie mozliwości to również sortowanie. Docelowo panel pokazuje aukcje, które są najbliżej zakończenia (zobacz metoda blokowa). Jeśli wystawiacie Państwo wiele takich samych aukcji, aby uniknąć pokazywania dokładnie takich samych produktów w panelu należy wybrać opcję losową.

 

5. Należy najpierw kliknąć "Dodaj ten panel". Wtedy system pobierze Państwa aukcje zgodnie z wybranymi preferencjami. Należy pamiętać, aby dodanego panelu nie usuwać jeśli chcemy go użyć w aukcji.

 

6. Najlepiej panel wkleić do szablonu allegro wtedy przy wystawieniu nowej aukcji dosłownie nic nie trzeba robić. Przypominamy, że szablon znajduje się w zakładce "Moje Allegro" --> Moja sprzedaż --> Ustawienia sprzedaży --> Szablon Allegro.

 

7. Wchodzimy na dowolną aukcję. Można wejść do zakładki Moje Allegro --> Moja Sprzedaż --> Sprzedaję oraz edytować aukcję. Kod należy wkleić na Allegro po zmianie obrazu wyświetlania aukcji na "Kod źródłowy HTML" jak na obrazku poniżej. Kopiujemy kod wygenerowany przez system (prawy przycisk mysz --> kopiuj) , a następnie wklejamy na aukcję (prawy przycisk myszy --> wklej). Jeśli chcemy, aby panel był na środku umieszczamy kod wygenerowany przez panel-allegro pomiędzy znadznikami center przykład: <center> tutaj wklejamy kod </center>.

 

UWAGA! Proszę o kliknięcie "Zapisz Ustawienia" zanim podany kod zostawnie wklejony na aukcję.

 

 

panel allegro panele allegro panele aukcji panel na aukcje galeria allegro

Copyright © 2010 Serwis Panel-allegro.pl należy do Be Perfect Przemysław Dworakowski.

Panel aukcyjny pozwalający zwiększyć sprzedaż w serwisie Allegro.pl.

Firma Be Perfect nie jest w żaden sposób powiązana z QXL Poland (właściciela Allegro.pl)