Panel allegro nie działa?

Jeśli się zdarzy, że nie widzą Państwo panelu allegro na swoich aukcjach, mimo iż wcześniej przez długi czas działał bez zarzutów,  poniższe informacje będą na pewno przydatne.

 

Jakie są powody błędnego wyświetlania panelu?

Ogólnie można rozróżnić dwa rodzaje błędów uniemożliwiających poprawne wyświetlanie panelu allegro.

  1. Błędy wewnętrzne (po stronie naszego serwera)
  2. Błędy zewnętrzne (niezależne od nas), w tym:
  • Błędy po stronie klienta
  • Błędy po stronie serwisu aukcyjnego Allegro

 

Rozwiązania problemów

Błędy po stronie klienta bądź serwisu Allegro (nasze panele korzystają z jego autoryzowanego systemu WebAPI) są najczęstszymi przyczynami niepoprawnego wyświetlania paneli allegro. Poniżej będziemy przedstawiać częste błędy i możliwe rozwiązania, które użytkownik może zastosować samodzielnie:

 

  • Pamięć przeglądarki

Czasami pliki przechowywane lokalnie (TEMP) są uszkodzone, bądź przeglądarka nie zdąży ich pobrać. Należy wtedy wyczyścić pamięć przeglądarki (nacisnąć CTRL+SHIFT+DEL i wybrać tylko opcje pamięć podręczna, pliki tymczasowe -w zależności od posiadanej przeglądarki.), a po zatwierdzeniu zrestartować przeglądarkę.

 

  • Serwery pośredniczące

Z ich strony mogą występować problemy, które powodują że w obrębie danej sieci internetowej obrazki panelu nie wyświetlają się prawidłowo.  Należy sprawdzić ustawienia serwerów DNS, bądź skonsultować się ze swoim usługodawcą internetu. Aby sprawdzić, czy panele allegro są widoczne poza siecią, można skorzystać z serwerów proxy Online, np. proxify.com i wkleić tam adres aukcji Allegro na której zainstalowane są panele.

Po chwili (trzeba być cierpliwym, aż proxy załaduje kompletną stronę) będzie wiadomo, czy panele wyświetlają się na innych komputerach- jeśli są widoczne na stronie- problem leży po stronie sieci wewnętrznej użytkownika.

 

  • Jeden wśród obrazków znajdujących się na panelu nie chce się wyświetlić, mimo iż pozostałe są prawidłowe

To jeden z częstych błędów po stronie serwisu Allegro. Najprawdopodobniej na stronie aukcji z przedmiotem nie ma miniatury obrazka (tzn jest, lecz się nie wyświetla poprawnie). Należy sprawdzić stronę aukcji i -w razie możliwości- zmienić miniaturę na prawidłową.

 

  • Kiedy sprawę zgłosić obsłudze panel-allegro.pl ?

Jeżeli panel nie działa ponad 3 godziny (wtedy jest największe prawdopodobieństwo, że błąd leży po stronie naszego serwera) i jest niepoprawnie wyświetlany na różnych komputerach (patrz wcześniej: serwery pośredniczące), a wyczyszczenie pamięci lokalnej przeglądarki bądź zmiana ustawień serwerów DNS nie pomaga - skontaktuj się z nami, a znajdziemy przyczynę usterki.

Oczywiście zapraszamy też do zadawania wszelkich pytań, bądź propozycji dotyczących Panelu Allegro.

 

 

panel allegro panele allegro panele aukcji panel na aukcje galeria allegro

Copyright © 2010 Serwis Panel-allegro.pl należy do Be Perfect Przemysław Dworakowski.

Panel aukcyjny pozwalający zwiększyć sprzedaż w serwisie Allegro.pl.

Firma Be Perfect nie jest w żaden sposób powiązana z QXL Poland (właściciela Allegro.pl)